معرفی انواع پله پیش ساخته[استیل،چوبی و شیشه ای]

پله پیش ساخته نمونه ای از راه پله آماده است که از آن ها در ساختمان سازی استفاده می شود. برای ساخت پله های پیش ساخته از متریال و مصالح گوناگونی استفاده می شود.

آن چه که در ادامه این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، معرفی انواع پله های پیش ساخته ای است که می توان در ساختمان سازی مورد استفاده قرار داد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

پله پیش ساخته چیست؟

پله های پیش ساخته نمونه ای از سازه هایی هستند که ساخت آن ها قبل از انتقال به محل مورد نظر صورت گرفته و پس از انتقال نسبت به نصب آن ها اقدام می شود. به کارگیری این پله در ساختمان سازی می تواند تا اندازه زیادی باعث صرفه جویی در زمان شود، چرا که تنها مختصر زمانی به نصب آن ها اختصاص داده می شود.

به کارگیری پله های پیش ساخته در محیط های متفاوت هم چون فضای داخلی، فضای خارجی، در مراکز تجاری و اماکن عمومی، پله های اضطرای و غیره امکان پذیر می باشد. این گونه پله ها عموما به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند که شامل نمونه های پیش ساخته استاندارد و سفارشی می باشند.

  • پله پیش ساخته استاندارد

در نمونه های پیش ساخته، پله بر اساس ضوابط استاندارد ساخته شده و به بازار عرضه می گردد. ساخت این گونه پله ها متناسب با شرایط استاندارد ساختمانی صورت می گیرد.

این گونه پله ها معمولا دارای دفترچه راهنما بوده و مشخصات پله به طور دقیق در آن درج شده است. از این رو این امکان را برای مشتری فراهم می کند که با توجه به ابعاد فضای مورد نظر نمونه ای متناسب با نیاز خود خریداری و مورد استفاده قرار دهید.

  • پله پیش ساخته سفارشی

نمونه دیگر از انواع پله های پیش ساخته، پله های پیش ساخته سفارشی نام دارند که همان گونه که از نام آن ها پیداست متناسب با فضای مورد نظر و بر اساس سفارش مشتری ساخت و عرضه می گردند. ساخت این گونه پله ها نسبت به نمونه های آماده پیش ساخته که بر اساس استانداردها صورت می گیرد، زمان بیش تری برده و هزینه بالاتری نیز در بر دارد.

آن چه که در ساخت این گونه پله ها بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد، اندازه گیری دقیق فضایی است که قرار به استفاده از پله ها در آن می باشد. چرا که در صورت بروز کوچک ترین خطا در اندازه گیری، امکان استفاده از آن وجود نخواهد داشت.

پله پیش ساخته سفارشی

انواع پله های پیش ساخته بر اساس متریال کاربردی

در ساخت پله های پیش ساخته از متریال مختلفی استفاده می شود و این امکان را فراهم می کند که با توجه به سلیقه و مکان مورد نظر برای نصب نمونه ای مناسب تهیه و مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه به معرفی این گونه پله ها می پردازیم.

پله پیش ساخته فولادی

در ساخت این گونه پله ها از ورقه های فولادی به ضخامت 6 میل استفاده می شود. به کارگیری پله های پیش ساخته فولادی در هر محیطی امکان پذیر بوده و نصب آن به راحتی صورت می گیرد. تعداد پله های آن بستگی به ارتفاع مکان مورد نظر داشته و طول هر پله بین 70 تا 130 سانتی متر در نظر گرفته می شود.

پله پیش ساخته استیل

این گونه پله ها برای ساخت نیاز به دقت و مهارت بالایی دارند. از جمله مزایای استفاده از این مدل پیش ساخته می توان به دوام و مقاومت بالای آن ها اشاره کرد. آن چه که در ساخت این گونه پله ها مورد استفاده قرار می گیرد، استیل ضد زنگ می باشد.

ابعاد کف پله در نمونه استیل بین 30 تا 45 سانتی متر است. قیمت این نمونه پله های پیش ساخته متفاوت بوده و بر اساس نوع استیل به کار رفته در آن متغیر می باشد.

پله پیش ساخته استیل

پله پیش ساخته چوبی

از دیگر نمونه های پله های پیش ساخته می توان به نمونه چوبی آن ها اشاره کرد. پله های پیش ساخته چوبی نمونه ای از پر طرفدارترین انواع پله ساختمان می باشند که می توان از آن ها در انواع سبک ها استفاده کرد.

چوبی که برای انجام این کار مورد استفاده قرار می گیرد، چوب روس، راش و ام دی اف می باشد. قیمت این مدل پله با توجه به کیفیت چوبی که برای ساخت آن ها مورد استفاده قرار گرفته است متفاوت است.

پله پیش ساخته شیشه ای

اگر به دنبال استفاده نمونه ای از پله های پیش ساخته مدرن در ساختمان هستید، پیشنهاد ما پله های پیش ساخته شیشه ای می باشد. در ساخت این گونه پله ها از شیشه سکوریت استفاده می شود، چرا که این گونه شیشه ها از مقاومت خوبی برخوردار می باشند.

این نمونه پله های پیش ساخته برای استفاده در محیط و فضای کوچک بسیار مناسب می باشد، چرا که باعث می شود فضای مورد نظر بزرگ تر از آن چه که هست نشان داده شود.

پله پیش ساخته با سیستم نوری

این گونه پله ها دارای سیستم نوری پنهان می باشند و از این رو برای استفاده در شب بسیار مناسب هستند. بدون شک استفاده از این پله ها زیبایی بی اندازه ای به همراه خواهد داشت.

مزایای استفاده از پله های پیش ساخته

به کارگیری پله های پیش ساخته مزایای زیادی به همراه دارد که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نصب این گونه پله ها بسیار آسان بوده و مدت زمان زیادی صرف انجام این کار نمی شود.
  • استفاده از این پله ها باعث کاهش و صرفه جویی در هزینه ها شده و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد.
  • این امکان وجود دارد که از این مدل پله ها در مکان ها و ساختمان های مختلف استفاده شود.
  • یکی از ویژگی های بارز این گونه پله ها قابلیت سفارش آن ها در ارتفاع دلخواه می باشد.
  • همان گونه که در قسمت قبل مشاهده کردید، این گونه پله ها از تنوع بالایی برخوردار بوده و امکان انتخاب آن ها بر اساس سلیقه مشتری و با توجه به مکان مورد نظر و سبک طراحی دکوراسیون داخلی فراهم می باشد.
  • این گونه پله های پیش ساخته قابلیت این را دارند که به راحتی نصب و در صورت نیاز دمونتاژ شود و در مکان دیگری مورد استفاده قرار گیرد. البته به شرط این که مدل پیش ساخته قابلیت استفاده در مکان مورد نظر را داشته باشد.

کلام پایانی

ما در این نوشته از ساختمانچی به معرفی نوعی از پله های ساختمانی با نام پله پیش ساخته پرداختیم. همانطور که گفتیم پله های پیش ساخته انواع و مدل های متنوعی دارند و به دو صورت آماده و سفارشی قابل دسترسی می باشند و با متریال هایی چون فلز، استیل، فولاد، بتن، شیشه، چوب و … ساخته می شوند.

امیدواریم مطالعه این نوشته به خوبی شما را با انواع پله های پیش ساخته آشنا کرده باشد. در صورت تمایل نظرات خود را در مورد این مطلب با ما در میان بگذارید.

درباره ی nbnbruop82594

مطلب پیشنهادی

راهنمای خرید انواع دریل پیچ گوشتی برقی[توسن،رونیکس و ماکیتا]

امروزه استفاده از پیچ گوشتی برقی یا الکترونیکی که با استفاده از نیروی برق کار …